PLATFORM

Kurum ve kuruluşların seyahat politikalarını oluşturmalarını ve iş seyahatlerini buna uygun olarak çevrimiçi yönetebilmelerini sağlayan modern bir teknoloji platformudur.

TASARRUF

Çalışanlarınızın seyahat politikanız çerçevesinde koyduğunuz seyahat kural ve kısıtlarınıza %100 uymasını sağlar ve seyahat giderlerinizi %30’a kadar düşürmenize olanak tanır.

ÇEVRİMİÇİ

Seyahat yönetim süreçlerinizi online’a taşıyarak hızlandırır, acenteniz üzerinden en uygun fiyatlara direkt erişmenizi sağlar. Seyahat satın almalarınızı en kısa sürede optimum fiyatlarla yapabilirsiniz.

RAPORLAMA

Rapor modülü sayesinde seyahatlerinize ait tüm istatistikleri istediğiniz anda görüntüleyebilmenizi sağlar. Bu sayede seyahatlerinizi doğru yönetebilmeniz için gereken anlamlı verilere erişebilirsiniz.

TEMEL
İŞLEVLER

Çoklu Seviye ve Koşullu Onay Akışı

Kurumunuzun idari yapısı ve hiyerarşisi ne kadar karmaşık olursa olsun kağıt üzerinde kurguladığınız her türlü iş akışını sisteme tanımlayabilir, seyahat onay akışlarınızı çevrimiçi yönetebilirsiniz.

Şirket Seyahat Politikası

Çalışanlarınızın seyahat ihtiyaçlarına kurumunuzun kriterleri ve limitleri içerisinde en iyi şekilde cevap verecek seyahat kurallarını oluşturabilir ve tüm seyahatlerinizi bu sınırlar içerisinde yönetebilirsiniz.

Masraf Merkezleri

İstediğiniz sayıda masraf merkezi tanımlayabilir, seyahat organizasyonlarınıza ait finansal akışları en pratik biçimde yönetebilirsiniz.

Kullanıcı Yetkileri

Hangi bilgilerin kullanıcılarınız tarafından görülebilir ve düzenlenebilir olduğuna siz karar verirsiniz. Kurumunuzun rol ve departmanlarını sisteme kolayca ekleyebilir, aralarındaki hiyerarşiyi tanımlayabilir ve kullanıcılarınızın onaylayıcılarını belirleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yönetimi

Kullanıcı profillerinizi, yönetici ara yüzünden kolayca oluşturabilirsiniz. Kullanıcılarınız eposta adresleri ve şifreleriyle internete ulaşabildikleri her yerden sisteme giriş yapabilirler.

UÇUŞ YÖNETİMİ

Önerilen Uçuşlar Algoritması

Uçuş aramalarınızı sisteme tanımladığınız bilgilere ve tercihlere göre yaparak seyahat politikanız çerçevesinde optimize edip zaman kazanabilirsiniz.

Fiyat ve Kabin Sınıfı Limitleri

İç ve dış hatlarda üst fiyat ve sınıflara ait limitlerinizi tanımlayabilir, bu limitlerin aşılmamasını sağlayabilirsiniz.

Havayolu ve Coğrafi Kısıtlamalar

İç hatlar ve dış hatlarda seyahat edilmesini istemediğiniz şehirleri, ülkeleri, havalimanlarını ve kullanılmasını istemediğiniz havayollarını kısıtlayabilirsiniz.

Bekleme Süresi Kuralı

Aktarmalı uçuşlarda maksimum bekleme süresini sisteme tanımlayabilir, çalışanlarınızın vakitlerini mümkün olduğunca verimli kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Kurumsal İndirim Kodları

Kurumunuzun anlaşmalı havayolu kodlarını sisteme tanımlayarak otomatik olarak indirimli fiyatlara erişebilirsiniz

Uçuş Opsiyon Süresi Takibi

Opsiyonlarınızı seyahat yönetim sayfanızdan kolayca takip edebilirsiniz. Opsiyon sürelerinize dair hatırlatmalar ve hava yolunun yapabileceği değişikliklere ait bildirimler sistem tarafından gönderilmektedir..

Rezervasyon İptali ve Değişiklik İşlemleri

Rezervasyonunuz ile ilgili değişiklik ve iptal işlemleri acentamız tarafından yapılacak ve yapılan tüm değişiklikler sisteme rezervasyon sırasında işlenerek tarafınıza iletilecektir.

KONAKLAMA YÖNETİMİ

OCTGO

Çoklu Seyahat Yönetimi

Bir seyahatte birden fazla konaklama satın alabilir, tüm otel rezervasyonlarınızı aynı anda onaya sunabilir, yönetebilir ve raporlayabilirsiniz.

Coğrafi Kısıtlamalar

Coğrafi kısıtlamaları çalışan güvenliği veya görev sorumluluk alanlarının tayin edilmesi amaçlarıyla kullanabilirsiniz.

Online Rezervasyon Portalı Sağlayıcı Desteği

Kurumsal seyahatlerinizde kullanmış olduğumuz dünya çapında önde gelen online rezervasyon portalları sisteme entegre edilmiştir. Bu veri sağlayıcılar sayesinde Yurt içi ve Yurt dışında 500.000’den fazla otele ulaşabilir ve çok özel fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Konaklama Süresi ve Yıldız Ayarları, Fiyat Limitleri

Görev tanımlarına bağlı olarak farklı çalışanlarınıza farklı sürelerde konaklama hakkı sunabilirsiniz. Bunları yurtiçi ve yurtdışı farklı değerlerde tanımlayabilirsiniz. Ayrıca Yurtiçi ve yurtdışı konaklamalarınız için genel limitler girebilir, isterseniz her şehre özel fiyat tanımları yapabilirsiniz.

KURUMSAL ANLAŞMALI OTELLER

Rezervasyon Konfirmasyonu

Yapacağınız rezervasyonlar direkt olarak otelinize gönderilir. Ayrıca takip edilebilmesi ve gerektiğinde yardımcı olunması için bir mail de rezervasyon departmanımıza yönlendirilir. Rezervasyonunuz konfirme edildiğinde, Sistemde onay süreci başlar.

Kurumsal Anlaşmalı Oteller ve Fiyatlar

Kurumsal anlaşmalı fiyatlarınızın olduğu oteller ve anlaşmaya bağlı fiyatlar sisteme tanımlanabilmektedir. Bu sayede online tedarikçilerden gelen arama sonuçlarının içerisinde, bu otellere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca çalışanlarınızın indirimli fiyatlar üzerinden rezervasyon yapmasını sağlayabilirsiniz. Online kanallardan gelen fiyatlar ile anlaşmalı fiyatlarınızı karşılaştırma imkanını da bulabilirsiniz. Kurumsal anlaşmalı oteller ve yapılan fiyat anlaşmalarına ilişkin tüm güncellemeler acentamız tarafından yapılacaktır.

Kurumsal Fiyat Uyarısı

Sistemde otel arama sayfasında anlaşmalı otelleriniz özel bir renkte görünmektedir ,böylece kurumsal fiyatlarınızı online platformlardan gelen fiyatlar ile arama sonuçları içerisinde ayırt edebilirsiniz.

Rezervasyon İptali ve Değişiklik İşlemleri

Rezervasyonunuz ile ilgili değişiklik ve iptal işlemleri acentamız tarafından yapılacak ve yapılan tüm değişiklikler sisteme rezervasyon sırasında işlenerek tarafınıza iletilecektir.

MASRAF YÖNETİMİ

Masraf Havuzu

Tüm masraflarınızı tek bir havuzda toplayarak kategorize edebilir, hepsini tek ekrandan yönetebilirsiniz.

Akıllı Raporlar

Tüm harcamaları kontrol ve takip edebileceğiniz akıllı raporlara istediğiniz her an ulaşabilirsiniz.

Onay Mekanizması

Seyahat satın almalarınızda olduğu gibi, masraf yönetimi için de iş akışları oluşturabilir ve onaylayıcılar tanımlayabilirsiniz.

Masraf Kategorileri

Kurumunuz için özel masraf kategorileri (elektronik, hediye, yazılım vb.) oluşturabilir, bu kategoriler için ayrı limitler tanımlayabilirsiniz.

Belge Arşivleme

Masraflarınızın fiş, fatura vb. belgelerinin fotoğraflarını çekerek kolayca raporlarınıza ekleyebilirsiniz.

Seyahat ile İlişkilendirme

Masraflarınızı ilgili seyahat ile ilişkilendirebilir, maliyetlerinizi birleştirerek seyahat raporlarınıza ait rakamların güncel ve doğru olmasını sağlayabilir, bir seyahatin tüm bileşenleriyle gerçek masrafını ölçebilirsiniz.

SEYAHAT RAPORLARI

İade ve Değişiklik Raporları

Sistemde gerçekleştirdiğiniz iade ve değişikliklere ait bilgileri bütün fiyat kırılımlarıyla raporda görebilirsiniz.

Kaçırılan Fırsatlar

Belirlediğiniz kriterler ve seyahat kurallarına göre alternatif fiyat bilgileri otomatik olarak saklanmaktadır. Her bir seyahat için kural içi ve kural dışı alternatifleri, ve aralarındaki fiyat farklarını raporlarda görebilirsiniz.

Departman ve Rol Raporları

Seyahat edenlerin departmanlarına ve pozisyonlarına göre toplam seyahat harcamalarını görüntüleyebilirsiniz.

Kural Dışı Seyahat Raporları

Seyahatlerinizin onay durumlarını, reddedilme sebep ve açıklamalarını, onaylayıcı bilgilerini raporlayabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMALAR

Her Yerden Erişim

Web üzerinden yapabildiğiniz tüm önemli işlemleri (rezervasyon, satın alma, onay vb.) mobilde de yapabilmenize olanak tanır.

Mobil Bildirimler

Uygulamalar üzerinden gelen «push» bildirimler sayesinde onay süreçlerinizi gecikmeden tamamlayıp, opsiyon sürelerinizi kaçırmadan seyahat satın almanızı en hızlı şekilde yapabilirsiniz.

OCTGO